Pozvánky a tipy na výlety

Tip na výlet – Království včel II - zámek Kačina

Úspěšná výstava Království včel na zámku Kačina se pro velký zájem veřejnosti letos rozšiřuje. Zatímco první část je věnována zejména včelím obydlím – úlům, v rozšířené verzi výstavy se můžete těšit na samotný včelín, jehož součástí bude i pracovna včelaře. Včelíny, dřevěné či zděné stavby pro několik včelstev, umožňují chránit úly před nepřízní počasí. Zároveň zde včelař může pracovat se včelstvem i v horším počasí. Některé typy včelínů jsou také pojízdné, včelaři tak mohou přejíždět se včelínem tam, kde je snůška bohatá.

Výstava nezapomíná na dětského návštěvníka, který si interaktivní formou prohloubí znalosti z včelího světa. Pro děti tak je kromě dětského koutku k dispozici dřevěná hra ve tvaru včelího plástu. Včelí buňky obsahují obrázky se včelí tematikou a úkolem dětí je jednotlivé buňky zavíčkovat správně tak, aby text na víku odpovídal konkrétnímu obrázku. V malé dílničce, si nejen děti mohou vyrobit svíčku z včelího vosku a pomocí ručně dělaných razítek s včelí tématikou vytvořit obrázek.

Součástí výstavy bude i venkovní instalace čmelína, kde bude možné nahlédnout pod pokličku života příbuzných včel – čmeláků. Výstava je také rozšířena o audiovizuální prvky dokumentující  život včel a čmeláků. Na výstavě se návštěvníci  dozví o nepřátelích včel, jak spolu včely mluví a o čmelácích a včelách samotářkách.

Výstavu můžete navštívit až do  31.10.2018 a zámek má otevřeno každý den včetně pondělí od 09:00 do 17:00 hod.

Kontakt : Zámek Kačina, Muzeum českého venkova, Svatý Mikuláš 51, Kutná Hora

 

Od těch z Vás, kteří se rozhodnou výstavu navštívit, uvítáme krátkou informaci na naše stránky, jak se Vám líbila.  Budeme rádi také za pár fotografií z tohoto výletu a  výstavy.