O nás

O nás

 O nás O nás O nás

Vítáme vás na stránkách našeho spolku Českého svazu včelařů, z.s. – Základní organizace Nejdek. Spolek v současné době (2020) sdružuje 64 členů, kteří se starají o více jak 581 včelstev v Nejdku a okolí, především z obcí Černava, Nové Hamry, Pernink, Potůčky, Vysoká Pec. Význam včelaření je všeobecně znám, přesto je potřeba zdůraznit jeho význam především při opylování rostlin, jež oceňují nejen zemědělci, ale i drobní zahrádkáři. Vždyť každé třetí sousto z našeho talíře je bezprostředně závislé právě na opylování. Kromě toho mají včely nesmírný význam pro životní prostředí, při utváření krajiny a zajištění druhové diverzity. Náš region není z pohledu výnosu včelích produktů nijak významný, a právě z tohoto důvodu je činnost všech včelařů v tomto našem regionu o to důležitější.

         Nejen včelaři a zájemci o včelaření, ale i široká veřejnost zajímající se o využití včelích produktů, apiterapii, včelí pastvu, zdravý životní styl apod. zde najde mnoho zajímavých informací, a naopak my budeme rádi, pokud se do jejich tvorby aktivně zapojíte. Jsou vítány veškeré náměty, podněty zajímavé informace související se zaměřením stránek. Oceníme například recepty s využitím medu, informace k bylinkám, rostlinám a stromům souvisejících se včelařením, novinky ze světa i z domova týkající se nejen včel, pozvánky na různé akce, atd. Hledáme šikovného fotografa, který by přispěl do naší fotogalerie svými záběry přírody v okolí. Pátráme také po historii včelaření na nejdecku. Víme pouze, že v Sudetech před 2. sv. válkou působily německé včelařské spolky a český spolek tady vznikl pravděpodobně 28.12.1945. Pokud někdo máte přesnější informace či nějaké doklady, fotografie, budeme za vše velice vděčni.

         Věříme, že se Vám budou naše stránky líbit, že je budete pravidelně navštěvovat a případně se i aktivně zapojíte. Vítáni jsou všichni, kdo mají zájem se o včelaření dozvědět více, ale také ti, kterým se naše myšlenky a zaměření líbí.

O nás  O nás    O nás  O nás    O nás   O nás
         Nejdek               Černava           Nové Hamry        Pernink            Vysoká Pec         Potůčky