Zajímavosti

Týden byl nezvěstný. Při životě ho udržely včely

Šest dní a nocí vydržel čtyřicetiletý turista sám v horách na severozápadě USA. Jeho jedinou potravou byly včely a lesní plody. Záchranáři ho našli při vědomí, ale velmi dehydrovaného, píše britský server The Independent.

Ztracený turista Matthew Matheny se vydal na túru minulý čtvrtek jen v krátkých kalhotách a žabkách, bez zásob jídla a pití. Po několika kilometrech v okolí hory St. Helens se ztratil a sešel z cesty, informovali záchranáři.

Jeho rodiče na tiskové konferenci potvrdili, že jejich syn přežil v divočině jídla, jeho jedinou potravou byly včely, které zabíjel a pak jedl. "Včely měl kolem sebe pořád. Tak je zabíjel a jedl..." řekla jeho matka Lynda Matheny.

Tři dny po jeho zmizení po něm bylo vyhlášeno pátrání, zúčastnilo se ho sto dobrovolníků. Pohřešovaného turistu našli ve středu dopoledne, jen čtyři hodiny chůze od jeho opuštěného auta. I přesto, že u sebe neměl žádnou vodu, záchranáři ho našli živého. Kvůli dehydrataci však musel být neprodleně vrtulníkem dopraven do nejbližší nemocnice státu Washington.

 

Zdroj:

https://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostatni/tyden-byl-nezvestny-pri-zivote-ho-udrzely-vcely_492619.html