rok 2018

Vánoční včelařská besídka

Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka
V pátek 7.12. 2018 na svátek sv. Ambrože – patrona včelařů, jsme se sešli na vánočním večírku. Posezení se konalo na Novém Fojtově v restauraci Pod Javory. Pozvání přijali nejen členové našeho spolku, ale i jejich manželky a přítelkyně, nakonec nás bylo více jak 30. Akci zahájil předseda př. Roman Geisler, který všechny přivítal a v úvodu minutou ticha jsme uctili památku našeho člena a dlouholetého včelaře př. Jiřího Maňase, který zemřel minulý týden.

Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka

Pak už se vše neslo v přátelském předvánočním duchu. Předseda popřál k 80. narozeninám př. Vladimírovi Plaubovi a zároveň mu předal ocenění vzorného včelaře. Přítel Plaub včelaří dlouhá léta  a dlouho také léčil včely v komisi. Za jeho dlouholetou práci ve včelařství mu všichni děkujeme.

Přítel Petr Hrachovec následně ostatní členy krátce seznámil se životem a včelařením přítele  Vladimíra Plauba a provedl je celým jeho životopisem. Připomněl i jednu veselou příhodu kdy př. Plaubovi uletěl roj na vysoký kaštan a on se ho snažil setřepat dolů tak dlouho, až roj se přestěhoval zase výše do toho stromu a nakonec mu  stejně celý  uletěl pryč. Neocenitelnou pomocnicí mu vždy byla a stále je jeho žena Renata, která mu pomáhá především při vytáčení medu, který probíhá z důvodu nedostatku prostoru na verandě jejich domu.

Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka

Volná zábava se krásně rozjela a k poslechu zahrál na harmoniku p. Helmut Zettl. Pro pohodu žaludku bylo připraveno drobné občerstvení a zájemci si mohli také objednat guláš nebo řízek s bramborem. Jídlo bylo výborné a také obsluha byla skvělá. Posezení v krásném prostředí v penzionu Pod Javory bylo moc příjemné a všichni si to užili.

 Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka Vánoční včelařská besídka

-BLA-