rok 2017

Páteční včelařské posezení - říjen '17

                Říjnové posezení se tentokrát uskutečnilo v restauraci Kukačka v Tisové u Nejdku. Majitel p. Karel Vít pro nás připravil velký sál, který jsme tentokrát zcela zaplnili - sešlo se nás 46!  Hlavním důvodem takto vysoké účasti bylo určitě velmi zajímavé téma -  Aapiterapie, které přednášel p. Alexandr Barkov. Je to opravdový profesionál v tomto oboru, který absolvoval také kurz apiterapie na lékařské univerzitě v Petrohradě.

Nyní žije a včelaří v Kolové u Karlových Varů a více se o něm můžete dočíst v Moderním včelaři 7/2017, kde je s ním obsáhlý rozhovor.

Páteční včelařské posezení - říjen  '17 Páteční včelařské posezení - říjen  '17 Páteční včelařské posezení - říjen  '17

                Na našem setkání ve v úvodu věnoval trubčímu mléku a jeho využití při různých obtížích. Je to včelí produkt pro nás celkem neznámý, přestože v tradiční východní medicíně má své nezastupitelné místo. Dalšími více či méně známými včelími produkty je Podmor - vysušené, přirozeně uhynulé včely, také využití zavíječe voskového, kterého všichni včelaři znají jako škůdce včelího díla, ale již málokdo ví o jeho apiterapeutickém využití je např. při léčbě tuberkulózy. Pan Barkov se věnoval i známějším včelím produktům přes med, pyl, pergu i včelímu jedu a jeho využití při léčbě tenisového lokte, bolestí páteře atd., jeho správné aplikaci a rizikům.  Je až neskutečné kolik možností využití včel a včelích produktů při léčbě mnoha nemocí existuje, a které naše západní medicína nezná nebo nevyužívá.

Páteční včelařské posezení - říjen  '17 Páteční včelařské posezení - říjen  '17 Páteční včelařské posezení - říjen  '17              

Kromě našich členů a příznivců se přednášky zúčastnili také hosté z Německa a to především včelaři Breitenrunnu a díky přítomné manželce jednoho z nich, která pracuje také jako tlumočnice, byla i pro ně přednáška velmi zajímavá.

                Naše říjnové páteční posezení se opět velmi povedlo a jménem našich členů, děkujeme ještě jednou p. Alexandru Barkovovi za jeho velmi zajímavou přednášku, ale také p. Karlu Vítovi za poskytnutí prostor a skvělou obsluhu.